Reşatbey TAD: (0322-453-47-73) | Güzelyalı TAD: (0322-203-08-08) | taa@taa-adana.org.tr

Hakkımızda


Hakkımızda

70 yıl önce Adana’da ilk ve tek olarak İngilizce eğitim kurslarını başarı ile sürdürmüş ve bugüne kadar on binlerce mezun vermiştir. Yetiştirdiği kişiler bugün yurt içi ve yurt dışında önemli mevkilerde kariyerlerine devam etmektedirler. 1954 yılından beri faaliyette bulunan Adana Türk – Amerikan Derneği, kuruluş amacına uygun olarak, kâr amacı gütmeden yerli ve yabancı eğitim uzmanlarının deneyimleriyle hizmet vermektedir. 1999 yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı “Özel Öğretim Kurumu” statüsünü alan TAD, özellikle çalışanlarına İngilizce dil eğitimi aldırmak isteyen kamu kurumları ve özel kuruluşların tercih ettiği bir kuruluş olmaktadır. 

Kurulduğu 1954 yılından beri yüksek kaliteli dil eğitimi hizmeti veren Türk – Amerikan Derneği’nin amacı, bilgi çağında yabancı dil eğitimine duyulan ihtiyaç doğrultusunda bu bilgiye ulaşmak isteyenlerin gelişimlerine İngilizce eğitimi vererek yardımcı olmaktır. Globalleşen bir dünyada, Türk – Amerikan Derneği, artık tüm dünyanın ortak dili haline gelmiş İngilizce’yi her yaşta, her meslekteki kişilere modern bir şekilde öğreten Türk ve Amerikan kültür yuvasıdır. 

Güzelyalı Şubemiz
Reşatbey Şubemiz

Başlangıçta eski Vilayet Caddesi’ndeki mütevazı lokalinden sonra, genişlemesine uygun olarak birçok yer değiştirmiş ve 1984 yılından beri sahip olduğu şimdiki binasına geçmiştir. TAD, konumu itibariyle Adana’nın merkezinde yer alması sebebiyle öğrencilere ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.

TAD Reşatbey’deki kurs binasının artan öğrenci başvurularına yanıt veremeyecek duruma gelmesi üzerine , 58 yıla ulaşan faaliyet sürecinin ardından ilk şubesini T.Özal Blv. Güzelyalı ‘da açtı.

1954 yılından beri sadece İngilizce eğitimi veren Adana Türk – Amerikan Derneği, kâr amacı gütmeden dünya dili İngilizce’yi halkımıza sunmanın gururunu yaşıyor.

En büyük gurur ve sevincimiz, 1954’ten bu yana faaliyet gösteren kurumumuzda, yıllar önce İngilizce eğitimi alan öğrencilerimizin  çocuklarını,  hatta torunlarını da şu anda okutuyor olmamızdır.