Reşatbey TAD: (0322-453-47-73) | Güzelyalı TAD: (0322-203-08-08) | taa@taa-adana.org.tr

Özel Amaçlı Kurslar


Özel Amaçlı Kurslar

CONVERSATION (Konuşma Sınıfı)

Ülkemizde yabancı dil eğitimi gören hemen herkesin üzerinde durduğu en önemli noktalardan biri pratik yapma olanaklarının sınırlı olmasıdır. Orta düzeyde İngilizce bilen fakat günlük yaşamda bu bilgilerini kullanma imkanı bulamayan herkesin katılabileceği konuşma sınıflarında, ana dili İngilizce olan öğretmenlerimizle sohbet ortamında pratik yaparak katılımcıların etkili ve akıcı iletişim becerileri kazanmaları sağlanır.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

Ana dili İngilizce olmayan kişilerin İngilizceyi kullanma ve anlama yeterliliklerini ölçmek, yurt içinde ve yurt dışında eğitim görmek, üniversitelerin hazırlık bölümlerinden muaf olmak, çalıştıkları kurumda terfi etmek ve dil tazminatı almak amacı ile İngilizce bilgilerini belgelemek isteyenlerin almaları gereken İngilizce yeterlilik sınavıdır.

YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı)

YDS, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) kararıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)  tarafından ilk olarak 2013 yılında uygulanmaya başlanan, nisan ve eylül ayları olmak üzere yılda iki kez gerçekleştirilen merkezi bir sınavdır. Bu sınava yüksek lisans programlarına girecek lisans programı mezunları, doçent, doktora ve sanatta yeterlik adayları, lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrencilerden, yüksek lisans ya da doktora öğrenimi görmek isteyenler. herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta olup dil tazminatı ya da yurtdışı görev vs. nedeniyle yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler,  tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek olan adaylar, kamu personeli olmak amacıyla KPSS’ye girecek adaylardan, çalışmak istedikleri kamu kurumunun talebi doğrultusunda yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler katılabilir.

* Bu kursların amacı, kursiyerlere sınav içeriği, soru şekilleri, sınav teknik ve stratejisi hakkında gerekli bilgiyi edindirmektir. Bu hazırlık programları içerisinde temel düzey İngilizce gramer bilgileri öğretilmediği için, bu kurslara seviye tespit sınavında en az %70 başarı gösteren öğrenciler kabul edilmektedir. Ayrıca, bu kurslar yeterli çoğunluk olduğu takdirde açılır.